Skip to content

Rehvid.com e-pood

Rehvid.com on Eesti üks suurimaid rehvide impordi ja müügi ettevõtteid, kes teeb koostööd paljude tuntud Eesti ettevõtetega.

Rehvid.com

Lahenduse kirjeldus

Vevid AS tellis meie ettevõtte käest analüüsi, disaini ja süsteemiarenduse. Analüüsi faasis defineerisime ära kliendi tegelikud vajadused ning kaardistasime need täpselt, et disaini ning arenduse protsessis töö võimalikult ladusalt ja kiirelt läheks. Analüüsiga koos esitasime kliendile ka wireframe’id, mille alusel disainiga alustada. Disaini alustamiseks palusime kliendilt võimalikult täpset sisendinfot, mille alusel saime esitada esialgse kavandi avalehest. Pärast seda saime edasi liikuda alamvaadete ja responsive vaadetega (kasutamine mobiilis.) Arenduse faas on tihtipeale kogu projekti kõige pikem ja tähtsam osa ning selle kriitilisi osi oleme ka siin kirjeldanud.

Rehvid.com projekti peamine keerukus seisnes Hansa raamatupidamis- ja laotarkvara liidestamises meie poolt loodava e-poega. Kuna klient soovis kogu toote ja ärikliendi haldust koos hinnastuslahendusega jätta Hansa süsteemi, siis olime sunnitud meie standardset e-poe lahendust kohandama vastavaks kliendi soovidele. Web Expert kirjutas Hansast päritavate ja saadetavate andmete jaoks eraldi JSON päringute API, mille alusel Hansa süsteemile spetsialiseerunud partner oli võimeline vormistama korrektsed päringud Hansast. Peamiseks keerukuseks oli suure hulga ladude ja hinnainfo kuvamine, mis nõudis meie veebipoe andmebaasilt head optimiseeritust andmehulga kiireks protsessimiseks.

Rehvid.com veebipood soovis lisafunktsionaalsusena Eesti autonumbrimärgipõhist otsingut, mis numbrimärgi sisestamisel tagastaks kasutajale tema autole sobivad rehvi- ja veljemõõdud. Kui kasutaja sisestab oma numbrimärgi, siis kuvatakse talle nimekirja sobivatest rehvimõõtudest ning see lihtsustab kasutajal õige rehvi leidmist märgatavalt. Maanteeameti poolt pakutavat teenust oli võrdlemisi lihtne liidestada meie veebipoega tänu selgele APIle.

Selleks, et tavakliendile autorehvide ostmine veelgi kergemaks teha liidestasime Rehvid.com e-poe Tiresaddict nimelise andmebaasiga, mis sisaldab infot erinevate automarkide ja -mudelite ja neile sobivate rehvide kohta. E-poe kasutaja peab kõigest sisestama oma auto margi ja mudeli ning sobiva aastakäigu ning e-poe süsteem tagastab õigete rehvi suuruste valiku. Kasutaja saab väga lihtsalt enda autole sobivad rehvid ning Rehvid.com saab tehtud müügi, millega kasutaja ka rahule jääb!

Võrdlemisi standardse lahendusena liidestasime Rehvid.com epoega ka Swedbank, SEB pangalingid, krediitkaardi maksete mooduli ning LHV järelmaksu mooduli.

Loomulikult on kogu meie poolt arendatud süsteem mobiilisõbralik ehk responsive. See tähendab, et veebilehel olevad elemendid kohanduvad vastavalt kasutaja seadme ekraanisuurusele. Veebileht on hästi vaadatav nii suurelt monitorilt kui ka väikselt nutitelefoni ekraanilt. Funktsionaalsus jääb samaks nii mobiilis kui ka standardises arvuti vaates, kuid elementide paigutusega mängides saab mobiilis kasutajate jaoks primaarsemad elemendid rohkem välja tuua.

Liik

E-kaubanduse lahendus

Külasta lehte